Striekané izolácie (www.striekane-izolacie.sk) Najlacnejšie striekané izolácie
MENU  

Čo je NEW-THERM SYSTEM

Revolučný systém v zatepľovaní budov. Systém NEW-THERM v sebe spája nadštandartné tepelno izolačné vlastnosti patentovaného polyuretánového izolantu (užitkový vzor číslo 6910 patent PV 2013 - 423) a švajčiarskej kvality stavebných farieb a omietok KABE Farben.

Vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti polyuretánovej dosky s deklarovaným koeficientom tepelnej vodivosti λD≤0,022 dovoľujú znížiť hrúbky izolantu oproti polystyrénu o 50% a oproti minerálnej vate až o 60%. Pri použití systému NEW - THERM nedochádza vďaka menšej hrúbke izolantu k zásadnej zmene vzhľadu budovy.

Systém NEW-THERM dokáže prepúšťať vodnú paru, čím zaisťuje dýchanie izolovaného objektu. Lepiaci a stierkový tmel je špeciálne upravený na báze polyuretánu tak, aby zabezpečil priedušnosť celého systému. Difúzia celého systému μ ≤ 20. V zateplenej konštrukcii nedochádza ku kondenzácii vodných pár (bilancia skondenzovanej a vyparenej vlhkosti podľa STN-EN-ISO-13788).

Systém NEW-THERM celkovo vykazuje vyššiu odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Je odolný voči hlodavcom a vtákom vďaka štruktúre termo izolačných dosiek.

Materiál je samozhášavý polyuretánový izolant.

Polyuretánové dosky sú zdravotne nezávadné, nevylučujú žiadne škodliviny a dajú sa použiť aj do priestoru s potravinami (dosky nie sú napádané plesňami a trvalo odolávajú hnilobe).

Systémové omietky NOVALITH a ARMASIL pre povrchovú úpravu sú neoddeliteľnou súčasťou systému NEW-THERM. A to vďaka vysokej odolnosti voči poveternostným vplyvom, stálofarebnosti a priedušnosti.